Przejdź do treści

Jaka jest różnica między kolizją, a wypadkiem drogowym?

Silesia Assistance

W codziennym użytkowaniu terminów “kolizja” i “wypadek” często używamy zamiennie, jednak w kontekście ruchu drogowego mają one istotne różnice. W poniższym artykule przyjrzymy się definicjom, skutkom oraz kwestii odpowiedzialności, a także dowiemy się, kiedy należy wzywać pomoc drogową.

Co mówią definicje?

  • Kolizja: Kolizja definiowana jest jako zderzenie dwóch lub więcej pojazdów, prowadzące do uszkodzeń materialnych. Często jest to zdarzenie, gdzie obrażenia cielesne są minimalne lub nie występują.
  • Wypadek: Wypadki drogowe obejmują szeroki zakres zdarzeń, które prowadzą do szkód materialnych, obrażeń cielesnych lub nawet śmierci. Przyczyny wypadków mogą być zróżnicowane, od błędów kierowcy po warunki atmosferyczne czy usterki techniczne pojazdu.
Silesia Assistance

W jakich przypadkach należy wezwać pomoc drogową?

Zarówno w przypadku stłuczki, jak i kolizji, obecność pomocy drogowej może stać się obowiązkowa. Jeżeli auto nie nadaje się do dalszej jazdy lub jeśli blokuje płynność ruchu to taką pomoc należy wezwać natychmiast. Upewnij się także czy żaden z uczestników zdarzenia nie potrzebuje pomocy w postaci wezwania karetki pogotowia.

Silesia Assistance – pomoc drogowa na najwyższym poziomie

Oferujemy transport samochodów osobowych, ciężarowych, terenowych, a także dostawczych. U nas możesz także wypożyczyć auto zastępcze oraz liczyć na wycenę szkody wykwalifikowanego rzeczoznawcy. Działamy 24/7.

Telefon:

606 985 606
501 718 305

Odwiedźcie także nasz profil na Facebooku oraz Instagramie