Przejdź do treści

Blog

Wynajem naczepy niskopodwoziowej w Silesia Assistance!

Wynajem naczepy niskopodwoziowej w Silesia Assistance!

W Silesia Assistance zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest niezawodny sprzęt do transportu ciężarowego. Dlatego oferujemy naszym klientom wynajem naczepy niskopodwoziowej, przystosowanej do transportu ciągników siodłowych. Nowoczesna wciągarka o uciągu 9 ton Jednym z kluczowych elementów naszej naczepy jest wciągarka o uciągu 9 ton, która jest sterowana z bezprzewodowego pilota. Dzięki temu rozwiązaniu, załadunek i rozładunek ciężkich pojazdów staje się prostszy i bezpieczniejszy. Bezprzewodowy pilot umożliwia precyzyjne sterowanie wciągarką z… Dowiedz się więcej »Wynajem naczepy niskopodwoziowej w Silesia Assistance!

Nissan Navara – Silesia Assistance wzbogaca swoją flotę!

Nissan Navara – Silesia Assistance wzbogaca swoją flotę!

Silesia Assistance rozwija się dla Was! Przedstawiamy Wam nowy nabytek – Nissan Navara holownik miejski. Od teraz obsługa garaży podziemnych czy parkingów w budynkach, galeriach to dla nas nie problem. Idealny do zadań specjalnych Nissan Navara wyróżnia się nie tylko solidną konstrukcją i wydajnym silnikiem, ale także specjalnymi możliwościami, które czynią go idealnym do zadań specjalnych. Jego wszechstronność sprawia, że doskonale sprawdza się w trudnych warunkach miejskich, zwłaszcza podczas holowania… Dowiedz się więcej »Nissan Navara – Silesia Assistance wzbogaca swoją flotę!

Płonące BMW w Mikulczycach

Płonące BMW na ulicy Ofiar Katynia w Mikulczycach

W środowy wieczór (10.04.24), na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu, doszło do pożaru samochodu marki BMW. Około godziny 21:00 mieszkańcy okolic Mikulczyc zostali zaskoczeni widokiem płonącego samochodu. Szybka reakcja straży pożarnej oraz błyskawiczne wezwanie pomocy drogowej pozwoliła na szybkie opanowanie sytuacji i uniknięcie poważniejszych szkód. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pojazd został doszczętnie zniszczony przez ogień. Samochód marki BMW doszczętnie zniszczony Przyczyny pożaru pozostają nieznane i zostaną… Dowiedz się więcej »Płonące BMW na ulicy Ofiar Katynia w Mikulczycach

Jakie informacje ułatwiają przyjęcie zlecenia podczas zamawiania lawety?

Jakie informacje przekazać podczas zamawiania lawety?

W czasie podróży niezależnie od dystansu czy warunków atmosferycznych, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia awarii pojazdu lub stłuczki czy wypadku drogowego. W takich sytuacjach kluczowe jest szybkie i skuteczne zareagowanie. Jednym z działań jest szybkie wezwanie pomocy drogowej. Sprawdźcie jakie informacje są potrzebne do szybkiej realizacji zlecenia. Sprawdź swoją lokalizację Zanim skontaktujesz się z firmą świadczącą pomoc drogową, upewnij się, że masz pełną informację o swojej lokalizacji. Warto użyć aplikacji mobilnej… Dowiedz się więcej »Jakie informacje przekazać podczas zamawiania lawety?

Kiedy wymienić opony na letnie (fot. pixabay)

Kiedy i dlaczego należy wymienić opony na letnie?

Wymiana opon na letnie to kluczowy element dbania o bezpieczeństwo podczas podróży w cieplejszych miesiącach. Wybór odpowiedniego momentu na zamianę opon jest istotny, aby zachować pełną kontrolę nad pojazdem i uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Wymiana opon na letnie to nie tylko kwestia zgodności z przepisami, ale przede wszystkim troski o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Świadomy kierowca powinien monitorować temperaturę, przepisy ruchu drogowego… Dowiedz się więcej »Kiedy i dlaczego należy wymienić opony na letnie?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego auta?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego auta?

Zakup nowego samochodu to emocjonujące doświadczenie, ale jednocześnie wymagające dokładnego rozważenia wielu czynników. Oto lista kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby upewnić się, że wybieramy pojazd, który idealnie spełni nasze oczekiwania. 1. Przeznaczenie Pojazdu Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, do jakiego celu będzie głównie używany nowy samochód. Czy potrzebujemy go do codziennego dojazdu do pracy, podróży rodzinnych czy może przygód w terenie? Określenie głównego przeznaczenia pomoże w… Dowiedz się więcej »Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego auta?

Źródło: Freepik

Zimowe usterki samochodowe: Jak możemy ich uniknąć?

Zima to magiczny czas, pełen śniegu, mroźnych wiatrów i lodu pokrywającego ulice. Jednak dla naszych samochodów może to być okres wyjątkowo trudny. Od zamarzających akumulatorów po korodujące karoserie, zimą nasze pojazdy narażone są na szereg problemów. Jakie są najczęstsze zimowe usterki, z jakimi spotykamy się podczas mroźnych miesięcy? 1. Problemy z akumulatorem Zima to okres, w którym akumulatory samochodowe są szczególnie narażone na zniszczenia. Niskie temperatury sprawiają, że akumulatory pracuje… Dowiedz się więcej »Zimowe usterki samochodowe: Jak możemy ich uniknąć?

Silesia Assistance

Jaka jest różnica między kolizją, a wypadkiem drogowym?

W codziennym użytkowaniu terminów “kolizja” i “wypadek” często używamy zamiennie, jednak w kontekście ruchu drogowego mają one istotne różnice. W poniższym artykule przyjrzymy się definicjom, skutkom oraz kwestii odpowiedzialności, a także dowiemy się, kiedy należy wzywać pomoc drogową. Co mówią definicje? W jakich przypadkach należy wezwać pomoc drogową? Zarówno w przypadku stłuczki, jak i kolizji, obecność pomocy drogowej może stać się obowiązkowa. Jeżeli auto nie nadaje się do dalszej jazdy… Dowiedz się więcej »Jaka jest różnica między kolizją, a wypadkiem drogowym?